Whatssmokin Promotions L.L.C.

Competitor List
2009 Hoosier Invitational
(Subject to Change)
Click the Puller to View Profile


1,850 Limited Mini Rod
  Puller Name
  Bill Buss
  Cindy Thompson
  Donnie Mueller
  Dusty Schambers
  Jeff Brinkman
  Jeff McCulloch
  Ken Tatroe
  Mike Evans
  Perry Butson
  Richard Kepley
  Robert Weegens
  Shannon Nelson
  Tim Urban
1,950 Limited Mini Rod
  Puller Name
  Bill Buss
  David Kainz
  Jay Butson
  Jeff Brinkman
  Jeff McCulloch
  Jim Blumberg
  Ken Tatroe
  Kyle Campbell
  Mike Evans
  Randy Garber
  Ron Phipps
  Russell Phipps
  Shannon Nelson
  Shawn Weeden
  Stan Stucky
  Tim Stucky
  William McFarlin
  Willie Conklin
10,000 Pro Farm
  Puller Name
  Brian Scott
  Bryan Gerling
  Corey Prewitt
  Dan Meier
  Daryl Stoll
  Jeff Roller
  Jim Vorwald
  Justin Vorwald
  Kevin Shepard
  Larry Murk
  Michael Walker
  Randy Clair
  Rich Johnson
  Robert Mobley
  Rodney Shields
  Ryan Anderson
  Shelby Baker
  Ted Wiewel
  Tim Vorwald
  Wally Scheer
10,000 Pro Stock
  Puller Name
  Bryce VanGenderen
  Chris Little
  Danny Kuhns
  David Everman
  David Yarick
  Dennis Boersen
  Dennis Boersen
  Dustin Hook
  Jeff Sapp
  Lance Little
  Larry Black
  Mark Lawyer
  Mickey Shorter
  Robby Lemke
  Ryan Walters
  Steve Wischmeier
  Tim Overmyer
10,000 Pro Stock: Finals
  Puller Name
  Dennis Boersen
  Dustin Hook
  Jeff Sapp
  Lance Little
  Robby Lemke
  Ryan Walters
  Steve Wischmeier
  Tim Overmyer
12,000 Pro Farm
  Puller Name
  Allen LeGrand
  Barry Sandefur
  Bill Smith
  Brandon Glenn
  Charlie Van Handel
  Cory Roberts
  Daryl Duesterhaus
  David Guetersloh
  Dean Eisenmann
  Jason Frerichs
  John Meier Sr.
  Jon Schuerman
  Justin Chastain
  Larry Murk
  Nick Cunningham
  Philip Dague
  Scott Burkhart
  Scott Hoene
  Zach Durcholz
2,050 Mini Rod
  Puller Name
  Aaron Hull
  Adam Koester
  Dale Thompson
  David Kainz
  Dennis Horst
  Dick Storehalder
  Douglas Aulbach
  Greg Nordahl
  J.R. Vinje
  Jerry Thompson
  Jim Blumberg
  Joe Hill
  Joe Pecka
  Jon Schisler
  Kayla Klevgard
  Ken Bultemeier Jr.
  Kevin Rud
  Larry Koester
  Perry Butson
  Ricky Drury
  Ron Phipps
  Russell Phipps
  Scott Eighmey
  Shawn Weeden
  Terry Schisler
  Terry Turner
  Vern Jackson
  William McFarlin
  Willie Conklin
2,050 Mini Rod Finals
  Puller Name
  No Current Qualifiers
3,800 ORVTPA Mini TWD
  Puller Name
  Billy Renfro
  Brittney Denny
  Bruce Osborne
  Bud Clemons
  Darren Burton
  Diana Roberts
  Doug McIntosh
  Dusty Hensley
  Floyd Shingleton
  Jeff Osborn
  Jeff Wright
  Kevin Shingleton
  Michael Henderson
  Ray Gregory
  Tim Burke
  Tim Hudnall
  Tommy Phillips
  William Brown III
5,800 Super Stock T.W.D.
  Puller Name
  Anthony Young
  Donnie Peggs
  Eddie Hensley
  Jake Zaring
  James Cook
  James Hardin
  Jim Hardin
  Kevin Wilson
  Michael White
  Patrick Beckett
  Randy Jones
  Richard Crouch
  Rod Mathews
  Rusty Rosson
  Steve Cobb
  Steve Conner
  Tony Gentry
6,200 Super Stock FWD (485 c.i.d.)
  Puller Name
  Alan Page
  Brandon Fisher
  David Lawton
  David Wenske
  Glenn Chappell
  Jake Zaring
  James Keith
  Jay Terrell
  Joe Stukofski
  John Layden
  John Tritz
  Josh Buck
  Kevin Smith
  Lee Moore
  Marc Huls
  Mike Spencer
  Rick Thomas
  Roy Hall
  Sean Blackburn
  Walter Smith
6,200 Limited Super Stock (ORVTPA Inv.)
  Puller Name
  Aaron Prewitt
  Brad Powell
  Brian Bentley
  Chris Blackburn
  David Bewley
  David Burnett
  David Chappell
  Greg Lussetto
  Jeff Medley
  Jerry Sipes
  Kenny Powell
  Larry Phillips
  Larry Wright
  Linda Lussetto
  Phillip Bewley
  Scott Fackler
  Tom Haines
  Tony Dibble
6,200 Modified F.W.D. (540 c.i.d.)
  Puller Name
  Bruce Wagner
  Chris Kincaid
  Cory Lamirande
  D.J. Sullivan
  Daniel Homa
  David Affeldt
  Donny Skinkis
  Dustin Smits
  Eric Scott
  Greg Mears
  Jerry Smith
  Judson Partridge
  Nathan Rogers
  Norm Rogers
  Scott Frieders
  Shane Thomas
  Shawn Schilpp
  Steve Brogley
  Travis Smith
6,200 Modified F.W.D. (650 c.i.d.)
  Puller Name
  Bill Kirschner
  Chris Kolb
  Craig Emmes
  Dan Prahl
  David Affeldt
  Gerald Ammann
  Jake Zaring
  Jim Holman
  Joshua Jackson
  Layton Seggebruch
  Peyton Davis
  RB Moler
  RB Moler
  Scott Phillips
  Ted Skelton
  Tim Skelton
6,200 Modified F.W.D. Finals
  Puller Name
  Jake Zaring
  Jim Holman
  Peyton Davis
  RB Moler
  RB Moler
  Ted Skelton
6,200 Modified T.W.D.
  Puller Name
  Alex Ort
  Ben Brooks
  Chad Haggerty
  David Howard
  Keith Versman
  Larry Helms
  LaVern Kelchen
  Rod Brogley
  Steve Conner
  Terry Timmerman
  Wayne Morris
6,200 Pro Stock F.W.D. (KTPA Rules)
  Puller Name
  Adam Kincaid
  Brad Hazelton
  Casey Brown
  Chad Glaze
  Chris Bartlett
  Darren Taylor
  Doug Turner
  Eric Scott
  Jay Holt
  Jeff Golly
  Jeremy Hamm
  John Groesvenor
  Jonathan Payne
  Justin Coomer
  Manuel Hooten
  Neal Allen
  Rick Thomas
  Sean Blackburn
  Shane Thomas
  Steve Koehler
  Steve Sheckell
  Tad Goad
  Tim Beaty
6,200 Regional Super Stock
  Puller Name
  Bernie Platz
  Brad Powell
  Brian Bentley
  David Burnett
  David Chappell
  David Gilmore
  E.W. Carroll
  Greg Lussetto
  Jeff Medley
  Jerry Sipes
  Joe Pettijohn
  John Hoffman
  John Knasel
  Justin Hull
  Kevin Engelking
  Larry Wright
  Linda Lussetto
  Mark Hawthorn
  Rich Anderson
  Scott Fackler
6,200 Super Modified T.W.D. Finals
  Puller Name
  No Current Qualifiers
6,200 Super Stock F.W.D.
  Puller Name
  Bruce Wagner
  Cory Lamirande
  D.J. Sullivan
  Daniel Homa
  David Wenske
  Donny Skinkis
  Greg Mears
  Jodi Brogley
  John Gilbert
  Kirk Parks
  Nathan Rogers
  Norm Rogers
  Rick Thomas
  Scott Frieders
  Shane Thomas
  Shawn Schilpp
  Steve Koehler
  Todd Smits
  Walter Smith
6,350 Pro Modified F.W.D. (PPL Rules)
  Puller Name
  Bill Kirschner
  Charlie Hinds
  Craig Emmes
  Dan Prahl
  Gerald Ammann
  Jake Zaring
  Jason Brammer
  Jim Holman
  Joshua Jackson
  Layton Seggebruch
  Leann Tormoehlen
  Peyton Davis
  RB Moler
  RB Moler
  Scott Phillips
  Steve Clem
  Terry Traylor
6,350 Pro Modified F.W.D. : Finals
  Puller Name
  Charlie Hinds
  Jim Holman
  Layton Seggebruch
  Leann Tormoehlen
  Peyton Davis
  RB Moler
6,500 Light Super Stock
  Puller Name
  Al Koch
  Al Koch
  Bernie Platz
  Bob Barbee
  Brent Payne
  Bruce Barfnecht
  Bryan Bowles
  Chad Bach
  Chris Pichler
  David Esteb
  Donnie Bush
  Esdon Lehn
  Eugene Williams
  Eugene Williams
  George Everett
  Jay Fuqua
  Jim Kyncl
  Justin Hoffman
  Justin Hull
  Kent Payne
  Kevin Essary
  Larry Gorham
  Larry Phillips
  Mark Peissig
  Mark Peissig
  Mark Ulmer
  Marty Chandler
  Mike Chizek
  Mike Sandefur
  Mike Wilhite
  Rex Kuhn
  Todd Maedge
  Travis Morphet
6,700 Limited Super Stock
  Puller Name
  Alan Mohr
  Brian Bentley
  Danny Barker
  David Burnett
  David Chappell
  Greg Lussetto
  Jeff Medley
  Jerry Sipes
  John Hagan
  John Knasel
  Kevin Engelking
  Larry Hawthorn
  Larry Wright
  Linda Lussetto
  Mike McElmeel
  Phillip Bewley
  Rich Anderson
  Tom Haines
  Tony Dibble
7,000 Super Street F.W.D. (Inv.)
  Puller Name
  Adam Ream
  Andrew Fidler
  Andy Adams
  Butch Fulk
  Chris Jones
  DeWayne Lott
  Donny Robertson
  Doug Kinkelaar
  Jason Bates
  Jeff Wright
  Joe Holman
  John Cannon
  Josh Hoopingarner
  Marc Huls
  Mark Rothrock
  Michael Lamarsh
  Robert Root
  Tony Mitchell
  Wade Dyer
  Wesley Bell
7,500 Super Stock Diesel F.W.D.
  Puller Name
  No Current Qualifiers
8,000 Pro Stock Diesel F.W.D. (3.0 turbo)
  Puller Name
  Bill Heyen
  Brad Ingram
  Dave Stahl
  David Justison
  Jerry Lierly
  Mitch Richardson
  Rod Tarr
  Terry Coppess
  Tony Burkhart
  Wesley Kusilek
8,000 Pro Stock Diesel F.W.D. : Finals
  Puller Name
  No Current Qualifiers
8,000 Pro Street Diesel F.W.D. (2.8 turbo)
  Puller Name
  Buddy Corey
  Chris Klar
  Dan Musselman
  Denton Krueger
  Jerry Lierly
  Joel Reece
  Mike Schinlaub
  Mitch Richardson
  Scott Amos
  Terry Biggs
  Terry Coppess
  Vinny Endres
  Wesley Kusilek
8,000 Pro Street Diesel F.W.D. : Finals
  Puller Name
  No Current Qualifiers
8,200 Diesel Super Stock
  Puller Name
  Al Koch
  Brandon Hunt
  Brian Shramek
  Bruce Barfnecht
  David Everman
  Donnie Bush
  Esdon Lehn
  Eugene Williams
  Eugene Williams
  Henry Everman
  John Pfeiffer
  Kent Payne
  Mark Ulmer
  Steve Burge
  Troy Arndt
8,200 Diesel Super Stock: Finals
  Puller Name
  No Current Qualifiers
8,500 Limited Pro Stock
  Puller Name
  Allen Scheer
  Brandon Trinklein
  Cody Shay
  Danny Barker
  David Hardy
  Gary Spegal
  Jack Brinker
  Jarrod Wortmann
  Jeff Tackett
  Josh Adrian
  Justin Massie
  Mark Fox
  Matthew Meadows
  Mike Eckels
  Pete Baxter
  Randy Stuckenschneider
  Roscoe Mayer
  Tyler McGowan
  Wayne Tedder
9,300 Super Farm (NTPA-Outlaw Rules)
  Puller Name
  Brad Zeck
  Brock Oomen
  Darrin Hunt
  Eric Gregory
  James Slama
  Jerry Shepherd
  Joe Moore
  John Platte
  Jon Mowrey
  Josh Hannah
  Kelly Keith
  Matt Kaster
  Michael Conny
  Mike Palmer
  Mike Wegner
  Nick Capozzo
  Paul Stinson
  Russell Counce
  Spencer Kolles
  Steve Marsh
  Taylor Van Beek
  Todd Maloney
  Tony Sietsema
9,300 Super Farm (PPL)
  Puller Name
  Billy Morris
  Blain Fraker
  Bradley Hartman
  Clay Darnell
  Clayton Darlage
  Derryn Pikesh
  Dexter Sims
  Greg Elsing
  Greg Lamb
  Henry Everman
  James Slama
  Jared Friedrichs
  Jeff Perry
  John Kutz
  Jon Hancock
  Jon Mowrey
  Josh Miley
  Justin Wagler
  Mac Darnell
  Michael Conny
  Nick Skaar
  Russell Counce
  Todd Maloney
  Tom Gallitz
  Tony Capozzo
  Troy Schroedl
9,300 Super Farm: Outlaw-NTPA: Finals
  Puller Name
  Brad Zeck
  Darrin Hunt
  Eric Gregory
  Russell Counce
  Todd Maloney
  Tony Sietsema
9,300 Super Farm: PPL: Finals
  Puller Name
  No Current Qualifiers
9,500 Hot Farm
  Puller Name
  Andy Schwenk
  Barry Elliott
  Brad Overmyer
  Brandon Trinklein
  Brian Scott
  Chris Layer
  Cody Shay
  Dean Holicky
  Henry DeBuisseret
  Jeff Tackett
  Jim Vorwald
  Jim Vorwald
  Joe Moore
  John Meier Jr.
  Josh Adrian
  Justin Massie
  Justin Stryffeler
  Keith Race
  Kenny Maasberg
  Kevin Smith
  Lee Overmyer
  Mark Dashiell
  Mike Eckels
  Mike Robbins
  Tony McDonald
  Wayne Gerling
9,500 Hot Farm: Finals
  Puller Name
  No Current Qualifiers
9,500 Limited Pro Stock
  Puller Name
  Blain Fraker
  Chris Bowers
  Clay Darnell
  Connie Mullenix
  David Streett
  Dexter Sims
  Jared Friedrichs
  Jeff Perry
  John Platte
  Josh Miley
  Mark Rackers
  Mike Wegner
  Quinton Hartman
  Randy Barreau
  Randy Stuckenschneider
  Stuart Reed
  Taylor Van Beek
  Travis Eaton
  Troy Schroedl
Light Super Stock Finals
  Puller Name
  No Current Qualifiers


WhatsSmokin Promotions LLC 2017 WWW.JBPD.NET